NEDEN ARISPOR?

        Arılar tüm canlılar içerisinde en çalışkanı, en düzenlisi ve en programlısıdır.Yaz-Kış çiçekten çiçeğe polen toplar, bunları kovanlarına taşır ve bal yaparlar. Çalışırlar, çalışırlar, çalışırlar ... Üstelikte her yıl belirli SAATLERDE, belirli MİKTARDA bal üretirler.

       Dünyanın en tanınmış bilgisayar dergilerinden birisi olan BYTE'ın yaptığı bir araştırmada, arıların beyinlerinin şu anda kullanmakta olduğunuz bilgisayardan 635 kat daha hızlı çalıştığını kanıtlamışlar.İngiltere'de yapılan bir başka araştırma da arıların birlik içerisinde çalışmaya verdikleri önem kanıtlanmış. Nasıl mı?

     "2 tane arı, kovanlarından çıkartılıyor ve bir çiçeğin yanına bırakılıyorlar. Arılar çiçekteki polenlere doğru yönelip işbaşı yapacakları sırada bir tanesi yakalanıyor ve çiçekten 500 metre ileride serbest bırakılıyor. Çiçeğin yanındaki arı polenleri toplamaktan vazgeçiyor ve 500 metre ileride serbest bırakılan arkadaşını aramaya başlıyor. Onu bulduktan sonra tekrar çiçeğe yöneliyorlar ve işlerine birlikte kaldıkları yerden devam ediyorlar..."

       Kulübümüz bu kusursuz canlıları model alıyor işte. Çocuklarımıza sadece basketbolu değil, onlara arılar gibi birlik ve beraberlik içerisinde; düzenli,sıkı ve programlı olmayı da öğretiyoruz. Çocuklarımız arkadaş ilişkilerini güçlendirecek, kendinden emin, öz-güveni yerinde bireyler olarak yetişeceklerdir.